Prosperitě se v novém sídle daří

19. 8. 2009

Orlovská investiční společnost, známá také jako významný akcionář Orco Property Group, se přestěhovala do dřívějšího bankovního domu1 v centru Ostravy. Současně dokázala využít nedávných rekordních růstů cen akcií. Za zhruba měsíční období zaznamenal kurz podílových listů podílového fondu PROSPERiTA – OPF globální růst o více než 11 procent.

„Samozřejmě to, že se nám teď daří, je důsledkem zejména ekonomických faktorů, ale jsme rádi, že je to spojeno s obnovením finanční historie bankovního domu, kde jsme se právě přestěhovali,“ s potěšením konstatuje marketingový manažer investiční společnosti PROSPERiTA Ing. Martin Ciežák.

Vývojově úspěšný měsíc nastartovalo období, ve kterém velké americké společnosti oznamovaly výsledky za druhé čtvrtletí, které předčily očekávání analytiků. Rovněž evropské společnosti vesměs deklarovaly poněkud lepší výsledky, než veřejnost očekávala. Také některá makrodata, například rostoucí počet domů v USA a nižší propad HDP v Evropě vedly k tomu, že kapitálové trhy ožily a začala na nich vládnout poněkud optimističtější atmosféra.

Nová hodnota kurzu podílových listů PROSPERiTA – OPF globální činí k dnešnímu dni 1.3526 Kč. Celková suma klientům spravovaného majetku představuje aktuálně 1099.8 milionů Kč a výkonnost fondu od počátku roku je +9.13%.  


1Bankovní dům na Nádražní ul. č. 10 v Ostravě byl původně obytnou vilou Dr. Karla Krause. Projektem adaptace a přestavby vily na bankovní dům byl pověřen v roce 1921 uherskobrodský rodák Ernst Korner. Korner přizpůsobil vnitřní dispozici obytného domu nové funkci a především v duchu okázalého neoklasicismu, který se tehdy uplatňoval ve středním Německu, vystupňoval jeho výraz sloupovým portikem s figurální sochařskou výzdobou od Augustina Handzela. Výraznými ozdobnými prvky jsou kamenné vázy a alegorie Rodiny, Obchodu, Hojnosti a Hornictví. Přestavba vily Dr. Krause na bankovní palác dala podnět přeměně celé Nádražní ulice v representativní velkoměstskou třídu, která Moravské Ostravě chyběla.

Magazín tipů a triků pro Vaše finance

Máte dotaz? Napište nám

Jméno a příjmení
Váš e-mail *
Telefon
Oblast zájmu *
Zpráva
logo

icon-contact-phone +420 573 335 507

icon-contact-mail kzfinance@kzfinance.cz